Konstrukcijų projekto
koordinavimas

Statinio konstrukcijų projekto koordinavimas – tai procesas, per kurį užtikrinama, kad visos pastato konstrukcijos ir techniniai sprendimai būtų įgyvendinti pagal galiojančius projektavimo standartus, teisės aktus ir projektinius dokumentus, o parengtas konstrukcinis projektas atitiktų užsakovo, architektų ir inžinierių komandos lūkesčius.
Profesionalus projektuotojas, kurdamas pastatą, turi derinti menininko gyslelę su fizikos dėsniais bei ekonomine logika. Kitaip tariant, projektuotojas privalo turėti ne tik estetinį pojūtį ir žinoti architektūrinius niuansus, bet ir suvokti statybos procesus, konstrukcinius sprendimus ir medžiagas. Vis dėlto dažnai paprastų žinių, bazinės informacijos neužtenka. Štai kodėl į procesą įsitraukia ir konstruktoriai.
Praktikoje kartais pastato architektūrinis projektavimas ir konstruktoriaus darbas traktuojami kaip dvi atskiros proceso dalys. Vis dėlto mūsų patirtis liudija, kad geriausi rezultatai pasiekiami tada, kai įvyksta projektuotojo ir konstruktoriaus darbo simbiozė. Tai reiškia, kad abu specialistai dirba tuo pat metu: komunikuoja ir atsižvelgia į vienas kito įžvalgas. Tokiu būdu išvengiama sunkiai įgyvendinamų ir brangių architektūrinių sprendimų, optimizuojamas projekto biudžetas, supaprastinamas statybų procesas.
Svarbu atkreipti dėmesį, kad statinio konstrukcijų projektavimas – būtinas veiksmas projektavimo procese. Jis rengiamas techninio arba techninio darbo projekto metu ir yra būtinas rangovui ir sąmatos skaičiavimui. Per statinio pridavimo procesą svarbu, kad suprojektuoti ir įgyvendinti konstrukcijų sprendimai sutaptų, o išvengus perteklinių keitimų taupomos užsakovo statybų lėšos. Stengiamės tiesiogiai bendrauti su statinio konstrukcijų projektuotojais, patariame užsakovams pasirinkti jų poreikius labiausiai atitinkančius sprendimus, medžiagas, statybų rangovą ir padedame kartu su projekto komanda pasiekti ekonomiškai racionalų rezultatą.